Anti-Santa banner
Pozor! Veškerý obsah se přesouvá na www.klusik.cz

Výlet do Obecnice, 16. 7. 2007


Šílené horko již pár dní drží se nad Čechami, perfektní den na vytažení "peklostroje". Naplánoval jsem si cestu do Obecnice za kamarádem (nevěděl o tom, takže překvápko!) přes Láz (mapa) a vojenským prostorem přímo do Obecnice. Toutéž cestou jsem plánoval návrat zpátky.

Nádrž je naplněná po rysku (ta tam sice není, ale místo v nádrži je tam tak krásně vodorovně odřené, že to tak vypadá...), benzín dolů a start. Vyrážím tedy cestou na Vranovice, odtud do kopečka a zase dolů do lázské zatáčky (na mapě je trasa vyznačena mírně odlišně, ale jen mírně). Avšak před Lázem se asi dostavil nějaký druh konzervatismu, či co, do Lázu jsem nezabočil a dál si užíval cestu po hlavní cestě. Však ona ta babetta zase tak pomalu nejede, že by překážela.

V Bohutíně jsem měl poslední možnost odbočit doleva do prostoru, avšak nestalo se tak a já pokračoval dále po hlavní, vlastně až do Příbrami. Tam jsem se vydal přes Březové Hory (kus Příbrami) dolů okolo šachet a ke Kauflandu, za ním doleva na Obecnici. Celková cesta TAM tedy vypadala nějak takto (mapa).

Setkání s kamarádem v Obecnici proběhlo, překvapen byl jak z návštěvy, tak ze způsobu přepravy mé osoby. Po krátké pauze jsem opět vyrazil nazpět. Tentokrát však mírně odlišnou cestou - obohatil jsem cestu o Strýčkovy u Rožmitálu pod Třemšínem. Cesta vypadá nějak takto (mapa).

Celkem tedy najeto téměř 50 kilometrů. Při plánované spotřebě 2 litry na 100 km tedy počítám se spotřebováním jednoho litru. Uvidí se :-) Zatím jsem nevážil. Fotografie z tohoto výletu bohužel nemám (cesta odsejpala tak svižně, že jsem ani fotit nestíhal). Ale příště se zase polepším!!