Anti-Santa banner
Pozor! Veškerý obsah se přesouvá na www.klusik.cz

Babetta

Výlety

Nestrašovice, 21. 7. 2007


obrazek babetta/vylety/nestrasovice/21072007655_1.jpgobrazek babetta/vylety/nestrasovice/21072007656_1.jpg

Blížil se večer, řekl jsem si, že vyrazím s Btou tak "někam jinam", než do lesů. Vydal jsem se směrem na Březnici a pak do Nestrašovic za bývalým spolužákem.

Vyndal jsem tedy stroj, trochu otřel špínu z cest nedávno minulých, doplnil opět po (stále ještě) neexistující rysku a vyrazil směrem na kruhový objezd. Přes něj přímo ven z města, směr na Pňovice. Po zdolání dlouhého stoupání tam jsem dal pauzu a vyfotil pohled zpět do rožmitálského údolí.

Pak z kopce do Pořičí (nevím, jak se přesně jmenuje, v okolí je Poříčí vícero a nějak mi to vypadlo z hlavy). Po dlouhé rovné cestě (pro Btu dálnice, pro auto třída B ;)) jsem se pomalu dostal až do Březnice, kde jsem vyfotil benzínku. Sice nevím proč, ale ... prostě jsem měl chuť si vyfotit benzínku.

obrazek babetta/vylety/nestrasovice/21072007657_1.jpg

V Březnici jsem se mírnou chvilku potloukal, povedlo se mi vyfotit březnický most (určitě má i jméno, ale co já vím...) a pár stromků vlastně uprostřed města. Vlastně kousek od Zámku Březnice, který je proslulý především svoji zámeckou zahradou.

obrazek babetta/vylety/nestrasovice/21072007658_1.jpg

Přes mostek jsem se vydal směrem na Bor (zase stoupání) okolo nádraží. Přes koleje a už jsem v Boru, odtud po zajímavé klikaté cestě dolů pod kolejemi (tyto koleje zdejší silnice dosti křižují...) a pak doleva na Dobrou Vodu.

V Dobré Vodě skoro nic není (asi 10 domů jen), zato jsou tam (krom zastávky na vlak a zmíněných kolejí...) kasárna, odkud jsou hradní stráže (takoví ti kamenní na Pražském hradě). Tedy pokud se nemýlím.

obrazek babetta/vylety/nestrasovice/21072007659_1.jpg

Za Dobrou Vodou už jen podjezd pod TĚMI kolejemi a do brutálního kopce okolo chatek nahoru. Pak už jen klidné klesání do požadovaných Nestrašovic.

obrazek babetta/vylety/nestrasovice/21072007661_1.jpg

Zde jsem vyhledal starý známý dům, kde bydlíval kamarád. No, samozřjmě nebyl doma, ale alespoň jeho bratr, se kterým jsme si poměrně pěkně popovídali, vyzkoušel jsem jeho upravenou MZ (oproti Bttě opravdu pěkný zátah, hlavně pět kvaltů... no krása :-D). Ale po vyzkoušení Btty prý byl překvapen, že tak táhne, že si představoval, že tohle jsou takové ty stroje, co jen čoudí a nejedou :-)

obrazek babetta/vylety/nestrasovice/21072007660_1.jpg

No a po pokecu jsem se kolem 22. hodiny vydal zpět na cestu. Více-méně už byla tma, takže se konala noční jízda. Tentokrát stroj neprotestoval, komplex jízdy po tmě se znovu neobjevil, takže jsem si to svištěl poměrně pěkně svižně zpět stejnou cestou do Rožmitálu. Byl jsem zpět ani ne za 30 minutek (vzdálenost asi 17 km, takže rychlost asi tak kolem 50).

Spotřebu jsem opět neměřil, ale minulý výlet, do Obecnice, plus trochu ježdění - dolíval jsem, než jsem jel tentokrát asi necelé 2 litry. Takže Obecnice byla tak 50, popojíždění tak 5km, takže prostě 50 km na 2 litry. Potvrdila se tedy spotřeba asi 2.5 litru na 100 km. Už se těším, až vyvinu volnoběžku a z kopce budu trochu šetřit :-D

Takže abych to uzavřel, z minula jsem se ještě koukal na svíčku a měla fajn barvu. V dalším cestovním "příběhu" se pochlubím, jak svíčka dopadla nyní!


PS: Spotřeba tedy (měřeno před chvílí) asi 500 gramů, takže při hustotě 0,75 (průměrně) to je prostě 0,67 litru. Do Nestrašovic je to 15,5 km, takže tam a zpět je to 31 kilometrů. Spotřeba tedy 0,67 na 31 kilometrů, což je 2,2 litrů na 100 km. Pěkné :-D