Anti-Santa banner
Pozor! Veškerý obsah se přesouvá na www.klusik.cz

Výlet do Mišov, 15. 7. 2007


obrazek babetta/vylety/misovy/15072007641_1.jpg

Vydal jsem se tohoto slunného poměrně parného dne na nějakou projížďku. Původní plán byl asi takový, že Vyrazím z Rožmitálu pod Třemšínem do Nepomuku (mapa). Odtud jsem plánoval jet okolo padrťstkých rybníků přes voj. prostor do Míšov.

Cestu jsem započal asi kolem 16. hodiny, tak jsem měl dost času (i benzínu) na projížďku. Cesta do zaláňáku (myslím, že se jmenuje Planý vrch) proběhla vcelku v pohodě. Vystoupaný rozdíl z Rožmitálu 550 n.m. do Nepomuku v 670 n. m. asi na cestu 6 km. - to je slušné převýšení 120 metrů, babetta ustála celkem v klidu, nahoře jsem dal pár chvilek odpočinek.

Nyní byla na řadě cesta po vrstevnici na západ ke křižovatce u Červeného vrchu - je opravdu červený, těží se tam nějaký červený materiál, který se všem lepí na kola, takže jsou v okolí všechna auta červená, motocyklisti červení, .. prostě všichni. (foto). Z těchto míst vede dlouhá cesta z kopce na padrťské rybníky (foto). Zde kdysi stávala vesnice s názvem Padrť, ale musela být vystěhována a stala se z ní střelnice (věta jak z Hrdého Budžese koukám...). Nyní je tam louka a pár vojenských domečků.

obrazek babetta/vylety/misovy/15072007642.jpg

Od "Padrťáků" pak vede přímo cesta do Míšov, dnešní destinace. Cesta však vede skoro pořád do kopce a ke konci stoupání (tak 5km) nastává konečně nějaká ta rovinka a dá se trochu jet bez obav o teplotu motoru. Celou cestu byla pohoda a těsně před Mišovy byla zavřená závora. Okolo ní však krásně vychozená cestička (evidentně jsem na tuto překážku v cestě nenarazil první...) Inu nechal jsem se inspirovat předchozími a rázem jsem byl za železnou pruhovanou zábranou. A za ní již Mišovy.

V Mišovech jsem se na chvilku zdržel, ale spíše šlo o čas věnovaný úpravám cestovního plánu na návrat. V podstatě se nabízely tři způsoby - zpět přes padrťáky, po hlavní cestě a nakonec přes Hutě. Zvolil jsem tedy cestu přes Hutě (po zelené turistické značce). Po cestě jsem vyfotil památník obětem války (foto) a rozcestí (foto).

Cesta vede dolů přes Mišovy kamsi do lesa, jel jsem dle instrukcí zdejšího osadníka asi kilometr lesem a na první křižovatce jsem se dal do hrůzného kopce nahoru. Asi po 1 km cesta končí a na ní se napojuje cesta druhá asi v úhlu 90°. Na této křižovatce o jedné cestě jsem vyfotil lesík (foto) a kousek cestou dále další (foto)

Dle krajiny jsem rozhodl o vypnutí motoru a jízdu na volnoběžku. Vyplatilo se, jel jsem skoro 10 minut poměrně svižnou rychlostí. Dostal jsem se až na křižovatku dvou turistických cest, na které jsem se dal vpravo směrem na Hutě. Vyjel jsem těsně pod kempem Duha, bývalým dětským táborem. Odtud jsem se vydal skopce skoro až do Rožmitálu, takže zpět.


Odhadl jsem délku cesty na něco ke 40 kilometrům (Rožmitál - Mišovy je asi 10 km, avšak jel jsem mírně zajížďkami). Za tuto cestu jsem spotřeboval 650 g benzínu, takže přibližně litr - takže slušná spotřeba 1 litr na 40 km (prostě 2,5 na 100 km). Mohlo by se zdát, jako spotřeba vyšší, avšak cesta obsahuje nejeden pořádný kopeček, myslím, že Ok.

Bohužel jsem nevyfotil po cestě demontovanou svíčku, už jen pro dokumentaci. Byla však pěkné barvy, bez karbonu a zároveň nevypadala nějak upáleně, jiskřiště OK.