Anti-Santa banner
Pozor! Veškerý obsah se přesouvá na www.klusik.cz

Střední škola


Na střední jsem chodil na Střední průmyslovou školu v Příbrami.

Tato škola, dalo by se říci, mi trochu změnila život (tak ona každá škola změní život, ale tahle ho změnila dosti nepředpokládaně). Krom běžných "vedlejších produktů" ve formě nalezení nových a dobrých (konečně) kamarádů (tedy ne, že by kamarádi ze ZŠ nebyli dobří, ale... na ZŠ to bylo "trochu jiné". Kdo mě nezná, možná nepochopí), jsem zde konečně mohl věnovat čas trochu hlubšímu "duševnímu rozvoji" - takže ne pořád "Poraď a dej mi opsat", ale trochu rozumného uvažování ze strany ostatních. Tím nechci říci, že by lidé na mé bývalé základce nebyli inteligentní, ale prostě jsem si s nimi moc nerozuměl :-/ A v neposlední řadě to byli kamarádi, kteří se pohybovali v přibližně stejném oboru, jako se teď pohybuji já, takže jsme si měli o čem říci a občas mohli dát hlavy dohromady.

Z této školy mám pár opravdu dobrých známých, kteří se mnou nyní i (někteří tedy) studují na VŠ (2006). Skvělé ovšem je, že se na tuto školu i rád vracím, rád se prostě zastavím prohodit pár slov se starými dobrými průmyslováckými učiteli. To by se mi, tak trochu bohužel, na mé základce asi nestalo. Jistě se jich pár takových najde, ale opravdu jen pár. Zde jich je většina.

Na střední jsem se začal trochu více věnovat programování, poprvé jsem zkusil napsat web (no napsat, říkejme tomu třeba naklikat ve Frontpage :-D), přešel jsem ze skvělého Q-Basicu na C, s kamarády jsme postavili první síť - tehdá ještě pěkně "koaxovou", inu po asi třech návštěvách, co jsme nastavení vzdali a pařili po sériáku, se nám to konečně (nějak náhodně ovšem...) podařilo rozchodit - dodnes nevím, jak to bylo, každopádně fungovalo to. Na této škole jsem také poprvé v životě dělal s assemblerem, pochopil jsem, jak se vlastně roztáčí naše pumpa na vodu a spousty dalších věcí. Prostě zlomová škola.